Новини

Прокуратура Франції почала розслідування проти хімічного гіганта Monsanto

Прокуратура Франції в п'ятницю, 10 травня, відкрила попереднє розслідування відносно компанії Monsanto. Її звинувачують в складанні списку осіб, які критикують продукцію компанії, з метою надалі впливати на цих осіб, передає Deutsche Welle  з посиланням на французькі ЗМІ.

До списку увійшли близько 200 чоловік, в числі яких – журналісти і парламентарії.

Компанія, яка з червня 2018 року належить німецькому концерну Bayer, не перший місяць є об'єктом підвищеного інтересу правоохоронних органів. У засобі для знищення бур'янів,  який виробляється компанією Monsanto, міститься гербіцид гліфосат. У березні суд в Сан-Франциско визнав цю хімічну речовину «значним фактором», який вплинув на розвиток онкологічного захворювання у 70-річного чоловіка, який активно використовував його впродовж майже трьох десятиліть.

Справа вперше розглядалася в федеральному суді США. Загалом в американських судах знаходиться майже 13,5 тисяч позовів проти Monsanto.

Через судові позови Bayer втратив близько 30 млрд євро ринкової вартості

У жовтні 2018 року суд в Каліфорнії зобов'язав Monsanto виплатити іншому потерпілому з онкологічним захворюванням $78 млн. Присяжні визнали, що гліфосат «значною мірою» сприяв розвитку захворювання у 46-річного чоловіка, який також використав продукцію компанії протягом кількох років. На думку присяжних, Monsanto не попереджав покупців про те, що гербіциди можуть призвести до онкологічних захворювань.

У експертів немає єдиної думки про вплив гліфосату на здоров'я людини. Раніше агентство з охорони навколишнього середовища США і деякі  регулюючі органи в Євросоюзі повідомили про відсутність ризиків розвитку онкологічних захворювань в результаті використання цього гербіциду. У свою чергу, в 2015 році Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що речовина, можливо, є канцерогеном.

По матеріалам: mind.ua

Для замовлення товару дзвоніть: +38 (095) 925-7777